יום שבת, 8 במרץ 2014

מתכונים לילדים

מתכונים לילדים

רוב הילדים אוהבים לבשל, בישול זה מן סוג של אמנות ויצירה. איזה ילד אינו אוהב לגעת בבצק או ללקק את שאריות הקרם שנותר מן העוגה מהקערה. לפעמים זה יכול להיות לא נוח, אם הילדים נמצאים אתנו במטבח רק כשאנו מבשלים, היות ואנו חייבים להיזהר מבחינה בטיחותית. ישנם מתכונים לילדים שקל וכיף יהיה להם להכין יחד אתנו. זוהי דרך נהדרת להראות לילד חוש של אחריות ועצמאות, שאולי יום אחד הוא ירצה להפתיע אותך עם מתכונים  לילדים שהוא למד ממך או מחבר שאף אמו לימדה אותו. יש לציין כי בישול עם ילדים, יכולה להיות חוויה נהדרת גם עבור ההורים וגם עבור הילדים.

סדנאות בישול של מתכונים לילדים

יש הרבה חוגים היום עבור ילדים ונוער וחלק גדול של החוגים יש גם סדנאות בישול לילדים. בדרך כלל, הרבה ילדים נרשמים לסדנאות הבישול, על מנת ללמוד מתכונים לילדים שיוכלו להשוויץ בהם כשהם חוזרים הביתה ואף ליישם אותם הלכה למעשה.. בסדנאות הבישול, הילדים לומדים היטב את כללי הבטיחות מהמדריך המעביר להם את הסדנא, וכך תוכלו להיות בטוחים שכאשר הילד ינסה לבשל או להכין מתכונים לילדים, עבור חברי או אפילו עבורכם, הוא יקפיד על כללי הבטיחות. אם הייתם בחנות ספרים וראיתם ספר בישול שיכול להתאים לילדכם, אל תהססו, פשוט רכשו רותו עבור הילד, וכך תפתחו את אהבתו למטבח.

גם כשאתם במרכול עם הילד, למדו אותו לבחור חומרי גלם

אם יש לכם כבר ספרי בישול שיש בהם מתכונים לילדים כדאי כי תחפשו יחד, מה תרצו לבשל. גשו למרכול לאחר שהחלטתם על המתכון, ולמדו את ילדכם, כיצד לבחור ירקות ופירות טריים ושאר חומרי גלם שנחוצים לכם עבור המתכון. מאוד כייף להתחיל במלאכת העשייה כאשר המצרכים נמצאים כב במטבח, למדו את ילדיכם לסדר את המצרכים ולהכין את הכמויות מראש בכלים המתאימים, על מנת שיהיה מרוכז בבישול. הילדים תמיד יהיו גאים בעוגה או במאכל שהכינו יחד אתכם ו במשך הזמן כאשר ילמדו להכין את המאכל לבד. יש לעודד את הילדים כאשר הם מכינים מתכונים בכוחות עצמם, אך להיות לידם במטבח לפחות בהתחלה על מנת להראות להם כיצד מבשלים.

אין תגובות:

פרסום תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.