יום שלישי, 2 בספטמבר 2014

מתכון לילדים

מתכון לילדים

כאשר אנו צריכים לרשום או למצוא מתכון לילדים, ישנן אנקדוטות שחשוב מאד להקפיד עליהן על מנת שהמתכון אכן יהיה ישים להכנת ילדים. גם אם נדרשת השגחת מבוגר – והיא נדרשת גם עבור מתכונים בטוחים ביותר, עדיין צריך להמעיט במגע עם כלי עבודה וחומרים מסוכנים, ולהימנע מכך טוטלית כאשר זה אפשרי. במאמר זה נסקור מה נדרש על מנת שהמתכון יונגש לילדים ולאחר מכן יובאו מספר דוגמאות:

מבנה המתכון לילדים

במתכון ילדים יש להימנע משימוש בסכינים חדות, ומכשירי חימום לוהטים למשך זמן רב. בשל כך שברוב המקרים כן נדרש חימום – זה ילווה בהשגחה של מבוגר. הדבר נכון בייחוד כאשר יש להדליק את הגז, אם כי גם תנורי חימום אינם מומלצים להפעלה עצמאית של ילדים.

דוגמאות למתכוני ילדים

בסעיף זה נספק מספר דוגמאות עבור מתכוני ילדים. מתכוני הילדים הללו יהיו מסוגים שונים, מענפים שונים וכמובן בטעמים מגוונים:

1.       כדורי שוקולד - המתכון מספר אחד לילדים. מדובר על בליל של שוקולד גולמי ובצק בעבודת יד או כתוצאה מקנייה. עיקר העבודה היא הכנת הבליל ועיטורו בקוקוס, פצפוצי שוקולד או סוכריות. מדובר בעבודה קלה, בטוחה ואינה מורכבת אשר עדיין מצריכה תחכום כלשהו ושיקול דעת של הילדים ביישום המינונים, באופן גלגול הבצק וכו'. בשלבים שונים להם נדרש חימום, למשל כאשר מכינים את תערובת הבצק, חשוב שילווה את התהליך אדם מבוגר.

2.       לביבות תפוחי אדמה - מתכון ילדים שמקובל להכינו בחנוכה. בתי ספר מסוימים אף מקדישים יום גיבוש לקראת החג בכתות הלימוד בו מתחלקים לקבוצות ובוחרים בית מקרב כל חבר בקבוצה בו יוכנו הלביבות. ההכנה כוללת גירוד של תפוחי אדמה במגרדים ייעודיים והכנת בליל הלביבה. בתהליכים כמו הגירוד וחימום הלביבות חשוב שתהיה השגחת מבוגר: בראשון בשל החשש להיחתך ובשני בשל העבודה עם חומרים חמים המצריכים, בין השאר, שימוש בגז.

3.       טוסטים - הטוסט יכול לשמש כמתכון ילדים אם עושים זאת באופן יצירתי ומעניין. ישנם כל מיני סוגי טוסטים: בצורה המקורית של הלחם, טוסטים מעוכים, טוסטים משולשים ועוד. ניתן ללמד את הילדים ליצור את הצורות, ולהשתמש במילויים האהובים עליהם. מיותר לציין שבמעט הפעולות המצריכות סיכון מסוים כמו חיתוך הלחם והשמתו בתנור דרושה השגחת מבוגר.

אין תגובות:

פרסום תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.